Mutatjuk, melyek a leginkább túlértékelt anyagi javak és külsőségek manapság.
Egy rúd szalámival a poggyászában és egy jó adag kalandvággyal a szívében hagyta el Budapestet, világhírű fotós vált belőle.
Hosszú, kalandos életútja végigkísérte a 20. századot, de József Attiláról majdnem negyven éven át senkinek nem volt hajlandó beszélni.
Más háború, más nemzet katonái, de a gesztus és a siker elsöprő: híres énekesnők 20. századi csatatereken.
Hidegvérrel végzett apja gyilkosával a kínai asszony, aki a bosszú angyalaként lett híres-hírhedt hazájában.
A legfurcsább szekták józan ésszel felfoghatatlan dolgokban hisznek, mégis évtizedek óta töretlen a népszerűségük.
A különböző pestisjárványok mellett a spanyolnátha volt az egyik legdrasztikusabb és legkegyetlenebb vírus okozta világjárvány a Covid–19 előtt.
Itt van a kutya elásva! - mondjuk, amikor rájövünk a probléma lényegére. De miért pont egy elhantolt ebbel illusztráljuk a helyzetet?
Testfestés, testre simuló ruha, vaskos pluszkilókat adó kosztümök: egyes színészek komolyan megszenvedtek vagy épp balesetet szenvedtek jelmezükben.
A gazdagok még gazdagabbak lesznek, 18 ember éhen hal és kivágnak 2040 fát: ez történik egy perc alatt a világon.
Fejünk fölött folyamatosan járványügyi szakszavak repkednek, de vajon értjük is őket? Tiszta vizet öntünk a pohárba.
Az Üvöltés forgatása maga volt a horror: 70 stábtagot támadtak meg a vadállatok, a kamasz Melanie Griffithnek majdnem a fél szeme odalett.
Az első ismert memóriabajnok a világon egy orosz férfi volt, aki sokáig, ha akart, sem tudott felejteni, ez pedig tönkretette az életét.
1983-ban egy túlzsúfolt busz a keskeny úton ki akart kerülni egy szembejövő járművet a Halál útján, de lezuhant. Azóta reklámfogássá szelídült a név.
Az 1 millió dolláros gyémánt Liz Taylor nyakában 1970-ben az Oscar kiosztóján nem volt akkora szám, mint a 460 millió forintért leütött Csontváry-kép.
A finn katona filmbe illő módon élt túl mindent, és még csak nem is emlékezett a nagy részére.
A magyar történelem egyik leghíresebb fényképe a forradalom költőjét, Petőfi Sándort ábrázolja, aki nem volt igazán elégedett a végeredménnyel.
A menekültek száma egyre emelkedik, a konfliktushelyzeteké sem csökken: az ukrán háború tovább növeli majd számukat.
Mathias Rust a szovjet légi elhárítást hülyére véve turistarepülővel szállt le a Vörös tér mellett, hogy a békéről tárgyaljon Gorbacsovval.
Mindenki tudja: Petőfi Sándor a Nemzeti Múzeum lépcsőjéről szavalta el forradalmi költeményét az összegyűlt tömegnek. De vajon tényleg így történt?
A vasúti közlekedés elterjedése sokakra a frászt hozta a 19. században: egyesek azzal riogattak, a nők méhe kiesik vonatozás közben.
Könnyebb elfogadnunk bálványozott sztárunk elvesztését, ha valami rejtély övezi? A rák vagy az öngyilkosság nem elég jó magyarázatok?
Emily Davison a nők szavazati jogáért harcolva a vágtázó lovak elé lépett a híres epsomi derbin – máig sem tudni, pontosan mi lehetett a célja.
Washington az USA első elnökeként, nagy küzdőszellemmel rendelkező emberként vált ismertté. Azonban kevesen tudják róla, hogy óriási fájdalmai voltak.
Talán édesapját kereste a világ legjelentősebb modern művészeti gyűjteményeinek anyja a mintegy 1000 szeretőjében, bár férje „csak” három volt.