Meglepő, mivel foglalkozott Mao Ce-Tung vagy éppen Libéria jelenlegi elnöke, mielőtt a politikát választották volna.
Ismét jól ismert mémek nyomába eredünk: fény derül rá, melyik filmből vagy sorozatból származnak kedvenc internetes poénjaid.
A Bridgerton-könyvek újra felélesztették a romantikus regények piacát. Julia Quinn regényei soha nem látott népszerűségnek örvendenek. Mi a titok?
Semmelweis tanait a kézmosással és kézfertőtlenítéssel kapcsolatosan nem fogadta el kora: ma már tudjuk, mi mindent köszönhetünk neki.
Az Oscar-díjátadón szobrocska nélkül maradókat ajándékcsomag vigasztalja: ki ne örülne, ha hetvenmillió forintnyi ingyencuccot kap?
Néhány művész meglehetősen extrém módon éri el, hogy érzelmileg megmozgassa a nézőket.
A béke és a szeretet üzenetét hordozza a legendás rockfesztivál ikonikus fotója: de vajon kik lehettek a rajta szereplő ölelkező fiatalok?
Egyszer már volt rá példa, de vajon lesznek most is magyar ízek az Oscar-díj-átadón?
Tényleg a híres római államférfi a közismert szülészeti eljárás névadója?
Csillapodott a világjárvány, de a pandémia mindenre hatással volt az életünkben. A tartós bezártság megváltoztatta az alapvető értékeinket is?
1973, Amerika, egy fiatal csaj és egy srác még nem tudják, hogy álljanak az élethez és egymáshoz. 132 perc kell nekik, hogy rájöjjenek.
Párbajozott, elcsábított egy nemesasszonyt egy bálon, törvényt szegett, nem is egyszer. Megszépített élettörténete ma is egyedülálló.
Kossuth Lajos küldetése az USA-ban és Angliában kudarcba fulladt, de szónoklatai révén az angol nyelv referenciaszótárába bekerült a szolidaritás szó.
Charlie Chaplin a hollywoodi álomgyár szimbólumává vált, de múltja beárnyékolta sikerét.
Az osztrák Adam Rainert duplán megverte a sors: kamaszként még rendkívül kis termetű volt, majd – máig egyedülálló módon – hirtelen óriássá nőtt.
Miért kissé bogaras az az ember, aki furcsa viselkedésével, a hétköznapitól eltérő szokásaival hívja fel magára a figyelmet?
A matematikát lehet nem szeretni, de tagadhatatlan, hogy meghatározza a világunkat. Már az ókorban is matekoztak, sok dolgot köszönhetünk a számoknak.
Ismét jelentés készült arról, a boldogság milyen szintjét élik meg az egyes országok lakói: kiderült az is, a jóakarat egyetemes.
Néhány ókori és középkori szent túlzásba vitte a szenteskedést: volt, aki 37 évet töltött egy oszlop tetején, és olyan is, aki kriptában lakott.
Néhány történelmi személyiség, filmsztár és zenészlegenda döbbenetes pontossággal jósolta meg a saját halálát.
A sci-fi műfaj egyik alapművének tartott The Blazing World egy nő abszolút uralmáról szól, aki császárnőként uralkodik egy párhuzamos dimenzióban.
A 20. század elején még nem volt szigorúan tilos, hogy az analitikus viszonyt folytasson a páciensével – esetleg annak az anyjával is.
Gumicsizmában, munkásnadrágban állt a profi futók mellé, akik csak addig nevettek, amíg meg nem előzte őket.
A jelenlegi háborús helyzet fejleményei gyorsabban elérhetnek hozzánk, mint valaha, aminek köszönhetően akár élőben követhetjük a tankok vonulását is.
Fájdalmában zokogva vagy éppen örömkönnyeket ejtve fogadja a megszálló német haderőt a híressé vált karlendítő asszony?