
1903-ban a hatalmas Párisi Nagy Áruházat bekebelezte a tűz, a bent rekedt emberek pedig, más választás nem lévén, az emeleti ablakokból ugrottak ki.
Jamaica egyetlen női nemzeti hőse, a legenda szerint varázserővel bíró Nanny félelmetes gerillahadsereg élén harcolt az angolok ellen a 18. században.
II. Henrik angol király udvari bolondja, Roland annyira kiválóan űzte a szellentés művészetét, hogy az uralkodó hatalmas birtokot adományozott neki.
Az 1964-ben készült híres fotó egy rasszista moteltulajdonost ábrázol, amint sósavat önt az úszómedencéjébe, hogy elüldözze az ott fürdőző feketéket.
Az 1920-as trianoni békeszerződés a magyarság egyik legnagyobb tragédiája. De tényleg semmihez sem fogható, páratlan igazságtalanság a történelemben?
A hírhedt pedofil sorozatgyilkos, Fritz Haarmann a rendőrség besúgója is volt, és állítólag a feketepiacon árulta fiatal áldozatai húsát.
Szeretjük mi is a szenzációs történeteket, de még jobban szeretjük, ha azok igazak!
Grady Stilest ritka genetikai betegsége miatt cirkuszban mutogatták, a férfi később azonban brutális gyilkosság elkövetőjeként lett hírhedt.
A holokauszt során elhurcolt későbbi profi bokszoló, Harry Haft az életéért szállt ringbe az auschwitzi haláltáborban, az őrök szórakoztatására.
A második világháború egyik legbrutálisabb fotóján egy 12 éves lengyel kislány szembesül nővére halálával, aki egy légitámadásban veszett oda.
Frieda Belinfante volt az első hivatásos női karmester; a háború idején a holland csellistanő az ellenállásnak segített üldözött zsidók mentésében.
A középkorban macskák hátára szerelt bombákkal kísérleteztek, de később is próbálta az emberiség az állatokat háborúba vinni.
Diego Maradona a '86-os futballvébén vált igazi legendává: ő szerezte minden idők legszebb és legvitatottabb gólját is, méghozzá ugyanazon a meccsen.
Igaz a legenda, miszerint Walt Disney holttestét lefagyasztották, és máig a Disneyland alatti katakombákban várja, hogy a jövőben új életre keltsék?
A viktoriánus korban az sem volt ritka, hogy az egyetlen fotón, amely egy családról készült, volt egy halott.
Magyar László tengerészből lett csempész, majd hadnagy Argentínában, végül elefántvadászai és feleségei társaságában vezette afrikai expedícióit.
Hiába telt el közel 200 év a sajtóipar megszületése óta, még mindig vannak, akik a legátlátszóbb médiahacknek is bedőlnek.
Picasso lángoló szerelme után fizikai és lelki bántalmazás, idegösszeomlás és depresszió sújtotta a nőket, akik túl közel kerültek hozzá.
Az 1900-as évek elején egy ketrecben, majmokkal összezárva láthatta a New York-i állatkert közönsége Ota Bengát, a hányatott sorsú afrikai fiút.
A felkavaró sajtófotón egy pár napozik szenvtelenül a spanyol tengerparton, miközben tőlük alig néhány méterre egy migráns holtteste hever.
A békehajó ötletét a kor leghíresebb feministájának, Bédy-Schwimmer Rózsának is köszönhetjük.
A világ legszebb nőjének nevezték a kacér némafilmsztárt, Olive Thomast, aki 25 évesen egy botrányt kavaró rejtélyes mérgezésben vesztette életét.
Boldoggá tesz a pénz? Egy kutatás szerint ennyit kell keresned ahhoz, hogy ne tegyen boldoggá 3,9 millió extra.
Vesna Vulović szerb–jugoszláv stewardess tízezer métert zuhant egy terroristák által felrobbantott repülőből, hihetetlen módon túlélte a katasztrófát.
A viktoriánus kori gyerekek 15 százaléka nem érte meg az egyéves kort: játékaik, a cumisüvegek, sőt még a tej is gyakran halálos veszélyt hordoztak.