
Primillának elege lett az anyukatestből, lefogyott, és izmokat növesztett magának. Rögös út volt, de minden jó, ha a vége jó.
Mire megy egy 10 és egy 12 éves, ha elég elszánt? Akár kormányokat is maguk mellé állíthatnak, és milliárd dollárt mozgathatnak meg a jó célért.
A császármetszéssel világra jött babák máshogy emésztenek. Sőt, más baktériumaik vannak. És persze az anyatej vagy tápszer is máshogy hat erre.
Hogy ne csak babák és gumicukor kerüljön abba a hátizsákba.
A sok nyomkodás miatt nem beszélgetünk eleget a beszédtanuláshoz, és az idegrendszeri fejlődésüket is hátráltatjuk. De mennyi a még oké, mennyi a sok?
Ha már a jelek szerint a napokban az ország legnépszerűbb videósaivá váltak, összeállítottunk egy Pamkutya kvízt. Megállod a helyed?
Igen, valószínűleg a tiéd is, de nem biztos, hogy van róla fotód. De van, akinek van! Mutatjuk.
Kötelező, viszont ingyenes lehet a két oltásból álló vakcina a közeljövőben. Más védőoltások pedig bekerülhetnek a támogatottak közé.
Nagy átrendeződés nincs a top 10-ben, de azért egy-két meglepetés akad.
Az agglomerációs életnek sok előnye van, mint a kert, a tiszta levegő és a falusi nyugalom. Viszont árnyoldalai is, bőven. Zöld özvegyek Pest körül.
Ez már nem mozipénzről szól, hanem falakról, bútorokról és nyílászárókról. Pedig az iskolafenntartás nem a szülők feladata, hanem az államé.
Jobb, ha tisztában vagyunk vele, hogyan, és nem tudattalan elvárásaink alakítják a sorsát. Számszerűen is mérhető az önbeteljesítő jóslatok hatása.
Ha zenél a fagyis autó, akkor elfogyott belőle a jégkrém. És hétvégén nincs internet, kikapcsolják.
Lemondtak szülei egy hathónapos babáról. Sokan rögtön rávágták: jobb is neki, majd szerető új szülei lesznek. De vajon tényleg ilyen egyszerű ez?
Sokan sokféleképp küszködünk a gyerekneveléssel, de két egyszerű hibát szinte mindannyian elkövetünk. Ezek kiküszöbölésével jobb szülők lehetünk!
A tandíj és a megélhetés költségei középosztálybeli családnak is megterhelők. Viszont előre is lehet jelentkezni támogatásra, méghozzá mostanában!
A jó és rossz fegyelmezés között nem csak hatékonyságban van különbség, hanem abban is, hogy milyen hangulatot teremtünk közben.
Igazuk is van, az elszigetelődés jelenti a legnagyobb veszélyt. Első szabály: NE tiltsd el. Fura? Megmagyarázzuk! Kriminológia, internet, gyerekek.
Micsoda, hogy a gyerek nem eszi meg a gyümölcsöt? Adunk pár kipróbált és minden bizonnyal megvalósíthatatlan tippet: így etesd gyümölccsel a gyereket.
Lehet, hogy régen minden jobb volt, de ez a teherbeesésre egyáltalán nem igaz. Sőt!
Csak legyél következetes. És rugalmas. Aludj vele együtt. De külön szobában, ha jót akarsz. Neveld szabadnak. Viszont állítsd korlátokat!
Érted, egy fiúnak ne legyenek már olyan kérdései az életben, hogy hizlal-e a sárgaborsó. Mert kövérnek lenni szar. De még csajosnak is? Halál.
A szülő benyit, és látja, hogy a gyerek tanulás helyett a telefonján pötyög, azt hiszi, egyszerűen lusta a kölyök, pedig egész másról van szó.
Amikor elénk kerül egy olyan levél, amelyben egy nyolcéves kislány, gyöngybetűkkel, szépen kér magának és az unokatestvérének ruhát, az szíven üt
Nem az irodában kicsit meggyűrődött blúzokkal, hanem sárral, homokkal, répapürével, spenóttal, csokifagyival és hasonlókkal kellett megbirkózni.