A kutatók legutóbbi vizsgálata alapján egy olyan összetett betegség is jelezheti a spektrumzavar jelenlétét, mely főként az ízlelésre hat.
Az emberek évszázadok óta keresik a hosszú élet és a fiatalság titkát. A lehetőségek tárháza bőséges, és ma már sokak számára elérhetőek.
A képernyőhasználati idő szemre gyakorolt hatását még csak most kezdik megérteni a kutatók.
Ha megértjük, hogyan és miért jelennek meg a bélproblémák a Parkinson-kór kezdeti szakaszában, lehetőség van a betegség korai felismerésére.
Nem tudod eldönteni, hogy az influenzaszezonban milyen vitaminokat kéne szedned? Mutatjuk, hogy az orvosoknak mi vált be.
Az amerikai férfi volt a második, aki génmódosított disznószívet kapott. Az első hónap zökkenőmentesnek tűnt, de végül meghalt.
A tévés főzőműsoroknak nemcsak abban van jelentős szerepük, hogy mit eszünk, hanem a viselkedésünket is formálják.
A menopauza során bekövetkező hormonális változás nemcsak a petefészek és a méh működésére, hanem a nők agyi tevékenységére is hatással van.
A gyógyszerek mellett az ételeink is segítségünkre lehetnek abban, hogy minél gyorsabban meggyógyuljunk a télen jellemző szezonális betegségekből.
Ezzel az elterjedt fogápolási szokással jót és rosszat is tehetsz a fogaidnak.
Ebben a furcsa időjárásban sokan megfáznak. Ha gyötör az orrfolyás, de más tüneted nincs, érdemes kipróbálni néhány otthoni trükköt is.
Azt már jól tudjuk, hogy kerülni kell a cukrot, de egy új kutatás szerint egy olyan gyakori összetevőt is, amelyből jóformán minden ételbe teszünk.
Nem mindig célszerű délutáni alvással pótolni az éjszaka elmaradt pihenést. A napközbeni szunyókálás ugyanis több betegség kockázati tényezője lehet.
Ma már a botoxos kezelést nemcsak esztétikai, hanem egészségügyi okokból is használja az orvostudomány.
Egy kísérleti gyógyszer hatásosnak bizonyult a makacs bakteriális fertőzés kezelésében.
Vajon mitől kapunk vakbélgyulladást? Tényleg az étkezésünkön múlik?
A sör egészségünkre gyakorolt hatása nem elhanyagolható: lássuk, mit tesz szervezetünkkel ez az alkoholos ital!
Hogyan előzhetők meg a „klasszikus” őszi-téli betegségek, mint az influenza? Az orvosok elárulják, mit tesznek meg megelőzésképp.
Ha látványosan gyengül a fogásod ereje, akkor valószínűleg nagyobb bajod is van annál, hogy nem tudod kinyitni a befőttesüveget.
A tengerentúlról származó fűszerkeverék nem csak ízében különleges: összetevői kivételesen erős gyulladáscsökkentő hatással rendelkeznek.
Nem csupán a kitapintott csomó, a mellbimbó elváltozása is utalhat a mell rákos megbetegedésére.
A tökmagolaj egészségünkre gyakorolt hatásáról nem lehet eleget beszélni. Pláne úgy, hogy nálunk készül Európa legjobbja.
Kevesen tudják, hogy a rukkola, melynek mintegy 90 százaléka víz, nemcsak a salátánknak, hanem az egészségünknek is igen jót tesz.
Egyre több helyen találkozni olyan receptekkel, amelyekben alapanyagként szerepel egy, a sör és a kenyér előállításához használt összetevő.
John Harvey Kellogg nem állt meg a gabonapehelynél, az egészséges életért folytatott küzdelemben a kínzástól sem riadt vissza a szexmentességért.