
Az, hogy nem íratjuk cigánygyerekek mellé a mienket, racionális, de roppant káros döntés, aminek mi, és a gyerekünk is megissza a levét a jövőben.
Pszichopata ez a gyerek, hogy ilyet mond? Nem, sőt, épp segítséget kér! Pszichológusunk elmagyarázza, hogy hallhatjuk meg a valódi mondanivalót.
Amíg disznó van, van mit levágni, addig van mit enni is. Ahol ebből él a család, a gyereknek is meg kell tanulni. Álszentség és valódi felháborodás.
Egyik tizenéves sem szereti, ha arról szólnak napjai, el kell nyerni a szülők tetszését, különben nem adják meg a vágyott szabadságot.
Túl élénk, dacos, lobbanékony, intenzív, nyugtalan, makacs, „hiperaktív”? Az eleven gyerek nem könnyű, de van hozzá kulcs.
Milyen könyvet válasszunk a tiniknek, ha olvasnivalóra vágyik? Ezek voltak a kedvenceink a közelmúlt megjelenéseiből.
A válasz egyszerű: minél több idő, amit a gyerekkel tölthetnek el. Ám ez sajnos nem mindenhol tud megvalósulni.
Fura EU-karikatúra került egy állami tankönyvbe: magyar malac nem csüng a német koca csecsén!
A gyereket az fogja őrizni, amit az első tíz évben kapott. És arra reagál, akik vagyunk, nem arra, amt mondunk. Beszélgetős est Vekerdy Tamással.
Tudnak róla egyáltalán? És ha igen, akkor mit csinálnak? Becsukják az ablakot? És akkor jobb lesz?
A tini, akinél komolyabban még senki sem vette a "csak egyszer tehetsz első benyomást" dolgot. Mennyire menő!
A középiskolások nagyon pontosan választják szét a valóban fontos dolgokat a nem boldogítótól. Kutatás.
Ha azt mondjuk, a gyerek rossz, feltételezzük, szabadon dönt, mennyire keseríti meg a szülei életét. Pedig ez nincs így. A nehéz gyerek nem rossz!
Nem csinálok meg helyettük dolgokat, csak mert egyszerűbb, elmegyek egy rendes kivizsgálásra, és megtanuljuk jobban értékelni, hogy van családunk.
Az lesz kiegyensúlyozottabb kamasz, akinek az apja már csecsemőkorban jól volt az apaszerepben. Csakhogy ehhez nulla segítséget kapnak a férfiak.
Egy római Frozen előadás végén közölte: a Mikulás nem létezik. Kegyetlen.
A korai vetélés az új kutatások szerint sokkal nagyobb trauma, mint eddig hitték. Mégsem nagyon foglalkozik vele senki.
Nem az a lényeg, hány órát vagyunk a gyerekkel, hanem hogy kap-e belőlünk rendszeresen úgy, hogy tényleg csak az övéi vagyunk, csak rá figyelünk.
Vannak helyzetek, mikor muszáj határt húzni, egy szabályt betartatni, megtiltani valamit. Kérdés, milyen eszközöknek van értelme, és miknek nincs.
Kezdjük azzal, hogy mit is jelent, hogy a gyerek mellé állunk, a vele való szolidaritás. Nem azt, hogy mindenre bólogatunk, bármekkora hülyeség is.
Alig van Magyarországon olyan aki ne hallott volna a Dévény módszerről. Létrehozójával, Dévény Annával beszélgettünk eredményekről és nehézségekről.
Hogy lehet ennyire idegesítő valaki, akit a legjobban szeretünk a világon? Ha néha csak egy kis magányra vágyik, ne aggódjon, normális! Elmagyarázzuk.
Nem az a kérdés, lesz-e pia, drog vagy valami hülyeség, hanem az, tudja-e, hogy kell ésszel bulizni, és fel mer-e hívni, ha baj van.
A kamaszkor nehézsége csak kisebb részben a tini vitatkozási vágya, szemtelensége. Az igazi gond az, hogy a gyerek felnövése átkozottul fáj.
Kisebb lesz a szürkeállomány, de ez komolyabb kötődést jelent, és nyugi, a kognitív képességek elvileg nem változnak.