
Isadora Duncan és Beregi Oszkár a legboldogabb napokat egy kis, vidéki parasztházban töltötték 1902 tavaszán.
A századelő leghíresebb magyar operettprimadonnája a férfiszépség Bródy Sándor szívét is meghódította.
1903-ban, a régi Erzsébet híd átadásakor József főherceg megnyitó beszédében azt kívánta, „boldogul éljenek mindazok, akik rajta járni fognak”.
Sztálin elsőszülött fiának soha nem volt jó kapcsolata az apjával: amikor német hadifogságba esett, Sztálin visszautasította a fogolycserét.
"Minden tisztátalan tapogatásra elmentünk mindketten" - írta egyik kalandjáról Bethlen Miklós, a 17. századi emlékiratíró.
Polina Zsemcsuzsina, Molotov felesége gyakran jelent meg a nyilvánosság előtt elegáns szőrmebundában, Krasznaja Moszkva-illatfelhőbe burkolózva.
A Stasi ügynökei kamerákat rejtettek karkötőkbe, bevásárlótáskákba, melltartókba, szemeteskukákba, madáretetőkbe, sőt a temetői locsolókannába is.
Brankovics Mara diplomataként közvetített a keresztény Európa és az Oszmán Birodalom között.
A költőnő a boldogságot negyedik férje oldalán találta meg, amit ötvenéves kora után írt szerelmes versei is bizonyítanak.
Kazinczy Ferenc leveleiben a zempléni koleralázadásokról is beszámolt.
Az apa hiánya szinte minden esetben traumatizálja a gyereket: többek között állandó belső bizonytalanságot és kudarckerülő attitűdöt okozhat.
Nagy László felesége, Szécsi Margit saját magát "a világ női vagányának" nevezte.
A recski munkatáborból egyedül Michnay Gyulának sikerült Nyugatra szöknie: négykézláb tapogatózva kerülgette a taposóaknákat.
A testhez simuló nadrágban színpadra lépő primadonnák intenzív szívdobogást okoztak a férfinézőknek, a színésznők mégsem szerették a nadrágszerepeket.
Sztálin nyaralójában a függönyök nem érhettek a földig, nehogy elbújjon mögöttük valaki, a náci diktátor Hitler pedig kanárikat tartott, kalitkában.
Breuer Marcell nevéhez fűződik például a párizsi UNESCO-székház, de tervezett templomot, zsinagógát, üdülőkomplexumot és számtalan lakóházat is.
A Horthy-család Portugáliában az emigráns arisztokraták és kémek paradicsomaként ismert Estorilban telepedett le.
Adyt a szanatóriumokban is körülzsongták a nők: amint elterjedt a híre, hogy megérkezett, rohantak a fodrászhoz.
Mi köze van Sztálin 70. születésnapjának Budapest 50-es évekbeli arculatához? Galériás cikkünkből kiderül: nagyon is sok.
Észak-Koreában a férfiak havi két dollárt kapnak munkájukért, így az életben maradásához szükséges minimumot a nők teremtik elő - a feketepiacon.
Liszt Ferencben lángolt a szerelem Marie d´Agoult iránt, mégsem tudott lemondani a kalandokról.
A legerotikusabbnak tartott magyar írónő fiatalon Bródy Sándorral folytatott viszonyt, élményeit pedig verseiben is megörökítette.
Már egy viszonylag kisebb beavatkozással is az utcai zaklatás áldozatának segítségére tudunk sietni.
A leghíresebb magyar színiiskolát működtető Rákosi Szidi elhunyt fia véleményét is minden esetben kikérte színházi kérdésekben.
Karinthy Gábor, a Fájdalomherceg öt évig volt az intapusztai pszichiátria lakója.
Nincs kizárva, hogy Sztálin második feleségének halálát maga a diktátor rendelte meg.
Több mint 70 alagutat ástak a disszidálni akarók, de a besúgók és lehallgatóberendezések mindenhol ott voltak. Összesen 300-an tudtak megszökni.
Irène Joliot-Curie minden évben jelentkezett a Francia Tudományos Akadémiára, de a Nobel-díj után sem fogadták be - azért, mert nő.
Az észak-koreai kamaszok élete szinte semmiben nem hasonlít "nyugati" kortársaik hétköznapjaira: az sem mindegy, hogyan szólítják szerelmüket.
Egyik pillanatban menny, a másikban a pokol legmélyebb bugyra: a hangulatok drámai váltakozása legtöbbször együtt jár a borderline személyiségzavarral.
Kovács Júlia életében nyomorúság és zaklatás váltakozott addig, amíg meg nem ismerte a dúsgazdag Hatvany Lajost, aki beleszeretett.
Márquez 1957-ben járt Magyarországon. Kádár Jánossal is találkozott, aki szerinte úgy néz ki, mint aki vasárnaponként az állatkertbe jár.
A legtöbb nyelvre fordított könyvek között van az a gyerekregény is, amelynek első magyar címe a Tuskó Matyi kalandjai volt. Melyik mű lehet ez?
Ki volt Petschauer Attila, akiről A napfény íze egyik főszereplőjének alakját is mintázták?
Hans Asperger tagja volt annak a bizottságnak, amely gyerekeket küldött a halálba az 1940-es években.
Chopin és Georges Sand szerelme egy év után véget ért, utána a zeneszerző leginkább pótanyaként tekintett a különc írónőre.
Hogyan jutottunk el a földbe vájt gödröktől napjaink Japánjának zenélő illemhelyeiig? És ki volt Polconszaró György?
A szovjet diktátor halálában szerepet játszott az is, hogy késve érkeztek az orvosok, hiszen Sztálin korábban a Kreml összes orvosát bebörtönöztette.
Nem tudni, kinek az érdeke volt, hogy botrányba keverje a gyönyörű magyar színésznőt.
Igazi fesztiválhangulat jellemezte a Világifjúsági Találkozókat, de azért az ideológiai megsegítés sem hiányozhatott.
A kínai orvosok nappal rizsföldjeiken dolgoztak, de a 3-6 hónapos tanfolyamon az atomkatasztrófára is felkészítették őket.
Romhányi József nem csak rajzfilmekhez írt szövegeket: humoros állatversei ma is mosolyt csalnak arcunkra.
Régen arra is biztatták a nemesasszonyokat, hogy írják meg végrendeletüket a szülés előtt.
Lázadó természete már fiatalon is bajba sodorta, időskorában pedig hajdani szerelmi kalandjait írta meg önéletrajzi regényében Déry Tibor.
Élete utolsó tíz évében nem hagyta el az intézet falait, halála körül pedig máig sok a bizonytalanság: egyesek politikai gyilkosságot sejtenek.
Több mint kétszáz évig működtek a Magdolna-mosodák, ahová a társadalom számára veszélyesnek ítélt nőket zárták.
A modern terhességi tesztek előtt sok mindennel próbálkoztak az emberek, kisebb nagyobb sikerrel.
Budapesti remeteként tengette napjait Áldásy Ignác: ki sem lépett lakhelyéről, alig érintkezett emberekkel, a nőket különösen kerülte.
Lavrentyij Berija belügyi népbiztosként és az NKVD teljhatalmú vezetőjeként szinte bármit megtehetett. Bárkivel.
1988-ban hunyt el Gobbi Hilda, a legendás, Kossuth-díjas színésznő, a rádió Szabó család című hangjátéksorozatának Szabó nénije.
Fénykorában szerelmes levelekkel ostromolták a korszak legnépszerűbb magyar színésznőjét, de a sikeres évek után nélkülöznie kellett.
Clemenceau fia magyar nőt vett feleségül, de Michnay Ida nem tudta a trianoni döntést pozitív irányba befolyásolni.
Fürdőruhában felvételiztek a rendőri gyorstalpalóra a lányok – akinek nem voltak erkölcsi vagy politikai aggályai, az ÁVH-hoz is elszegődhetett.
Az ál-Nemecsek három forintért dedikálta a regényt a Corvin áruházban, de az őt meglátogató úttörőktől libákat és sonkát is elfogadott.
Az író lakásába csak azok a nő léphettek be, akiket fia szépnek talált.
García Márquez ellenezte, hogy leghíresebb könyvéből film készüljön, de televíziós sorozatként el tudta képzelni.
Kisfaludi Strobl Zsigmond egy villamosmegállóban pillantotta meg a fiatal nőt, aki végül a Szabadság-szobor modellje lett.
Milyen volt Párizs az 1900-as évek elején? Hol élt, hol alkotott Ady, és miért ábrándult ki kedvenc városából kevesebb mint tíz év alatt?
Elfelejtve halt meg New York szegénykórházában, pedig anno magángép repítette Moszkvába.
Ha a kezed a szívedre teszed, bevallhatod: te is bemutattál már középső ujjal valakinek. De azt tudod, honnan ered a gesztus?